All Stories

Εκδρομή του ΚΑΠΗ Ραψάνης στις Μηλιές Πηλίου - Καλά Νερά Βόλου

Στο πλαίσιο του προγράμματος των εκδρομών που διοργανώνει η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Τεμπών, για τα μέλη των ΚΑΠΗ, πραγματοποιήθηκε μονοήμερη εκδρομή στις Μηλιές Πηλίου – Καλά Νερά – Βόλο την Δευτέρα 3 Ιουνίου 2024.

Εκδρομή του ΚΑΠΗ Ραψάνης στις Μηλιές Πηλίου - Καλά Νερά Βόλου

Εκδρομή του ΚΑΠΗ Μακρυχωρίου στη Λίμνη Πλαστήρα - Καρδίτσα

Στο πλαίσιο του προγράμματος των εκδρομών που διοργανώνει η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Τεμπών, για τα μέλη των ΚΑΠΗ πραγματοποιήθηκε μονοήμερη εκδρομή στη Λίμνη Πλαστήρα την Πέμπτη 30 Μαιου 2024.

Εκδρομή του ΚΑΠΗ Μακρυχωρίου στη Λίμνη Πλαστήρα - Καρδίτσα

Αντιπροσωπεία μαθητών ERASMUS στον Δήμαρχο Τεμπών

Αντιπροσωπεία μαθητών από το επαγγελματικό λύκειο Sochaczef της πόλης Biala Podlaska της Πολωνίας, με κατεύθυνση τις οικονομικές επιστήμες, την διοίκηση Τουρισμού και τη στρατηγική της διαφήμισης, επισκέφθηκαν το Δημαρχείο Τεμπών στο Μακρυχώρι, στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus plus.

Αντιπροσωπεία μαθητών ERASMUS στον Δήμαρχο Τεμπών

Καταφύγιο Αδέσποτων Ζώων στο Δήμο Τεμπών : Υπογράφηκε η Σύμβαση και ξεκινά η ανέγερση

Υπεγράφη η σύμβαση μεταξύ του Δημάρχου Τεμπών, κ. Γιώργου Μανώλη και του νόμιμου εκπροσώπου της αναδόχου εταιρείας “ΓΚΟΥΝΤΟΥΡΑ ΑΘ. & ΣΙΑ Ε.Τ.Ε.”, παρουσία των Αντιδημάρχων κ. κ. Θανάση Καραναστάση, Νίκου Μητσογιάννη και Γιώργου Σολωμού, της κας Γεωργίας Τσιτσιουβά προϊσταμένης των Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Τεμπών και της κας Γεωργίας Χαδουλού, Μηχανολόγου – Μηχανικού, Υπαλλήλου της Τεχνικής Υπηρεσίας, για το έργο «Κατασκευή Καταφυγίου Αδέσποτων Ζώων Συντροφιάς Δήμου Τεμπών» προϋπολογισμού 411.461,91 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου και του ΦΠΑ.

Εκατόν τριάντα επιτυχόντες πήραν δίπλωμα γεωργικού ελκυστήρα στον Δήμο Τεμπών

Τα διπλώματά τους για γεωργικό ελκυστήρα (τρακτέρ) παρέλαβαν από την αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου Τεμπών στο Μακρυχώρι 130 νέοι αγρότες αλλά και άλλοι απασχολούμενοι με την αγροτική και κτηνοτροφική παραγωγή, προερχόμενοι από τις Δημοτικές Ενότητες Γόννων, Μακρυχωρίου και Νέσσωνος.

Εκατόν τριάντα επιτυχόντες πήραν δίπλωμα γεωργικού ελκυστήρα στον Δήμο Τεμπών

Παγκόσμια Ημέρα Υγείας: Δράση Ενημέρωσης και Ευαισθητοποίησης στο Δήμο Τεμπών

Ο Δήμος Τεμπών, η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας, Πολιτισμού και το ΚΕΠ Υγείας, σε συνεργασία με το Κέντρο Υγείας Γόννων, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Υγείας, πραγματοποίησε την Παρασκευή 5 Aπριλίου 2024 στην αίθουσα του ΚΑΠΗ Μακρυχωρίου, μια σειρά δράσεων και προληπτικών εξετάσεων, προκειμένου να τιμήσει αυτή την σπουδαία ημέρα αλλά και να συμβάλλει στην προώθηση των αξιών της πρόληψης και της καλής υγείας των συμπολιτών μας.

Παγκόσμια Ημέρα Υγείας: Δράση Ενημέρωσης και Ευαισθητοποίησης στο Δήμο Τεμπών

Ο Δήμος Τεμπών στο 1ο Επιστημονικό Συνέδριο "Οργάνωση και Διοίκηση Οικονομικών Υπηρεσιών ΟΤΑ 2024-2028" στο Λουτράκι

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν στο Λουτράκι 29 και 30 Μαρτίου 2024 οι εργασίες του 1ου Επιστημονικού Συνεδρίου «Οργάνωση και Διοίκηση Οικονομικών Υπηρεσιών ΟΤΑ 2024-2028» για Αιρετούς, Τεχνοκράτες και Στελέχη των ΟΤΑ, το οποίο διοργανώθηκε από το Εθνικό Δίκτυο Τεχνογνωσίας και Επικοινωνίας Στελεχών Οικονομικών Υπηρεσιών ΟΤΑ «Ξενοφών» σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ένωση Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης «Κλεισθένης», τον όμιλο εταιρειών Forum Consulting και τη στήριξη του Δήμου Λουτρακίου-Περαχώρας-Αγίων Θεοδώρων.